Szanowni Państwo,
pragniemy poinformować, że usługa ta aktualnie nie jest realizowana

Toksyna botulinowa (botoks)

Wiele osób zmaga się z uciążliwymi głębokimi zmarszczkami. Kiedy kremy nie są w stanie już ich niwelować, warto sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej. Jedną z form redukcji zmarszczek jest zastosowanie botoksu.

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej (tzw. botox) stosuje się w celu porażanie mięśni mimicznych, uniemożliwiając ich kurczenie się. Dzięki procedurze zapobiega się tworzeniu nowych zmarszczek oraz doprowadza do zmniejszenia już istniejących. W znaczący sposób odmładza się wygląd twarzy, rysy po zabiegu są widocznie złagodzone, a skóra ponownie staje się gładka przy zachowaniu naturalnego rezultatu. Botoks nie pozostawia efektu maski, paraliżując całą twarz, preparat zostaje wprowadzony miejscowo, dzięki czemu tylko niewielkie fragmenty skóry zostają unieruchomione. Zabieg polega na wprowadzeniu substancji do mięśnia przy pomocy mikroigły. Przed zabiegiem można zastosować znieczulenie dla zminimalizowania bolesności. Wstrzyknięcie substancji w zmarszczki zajmuje kilkanaście minut, jest to bardzo szybki, a zarazem efektowny zabieg. Efekty są widoczne pomiędzy drugim a czternastym dniem. Botox jest zabiegiem odwracalnym, ponieważ po czasie połączenia pomiędzy nerwami a mięśniami zaczynają się odbudowywać, należy wtedy powtórzyć zabieg. Toksyna botulinowa utrzymuje swoje efekty aż do 4 miesięcy (w indywidualnych przypadkach nawet do 6 miesięcy), po czasie jej działanie zaczyna słabnąć. Wbrew pozorom botoks może być stosowany również wśród młodszych osób.

Z powodzeniem toksyna botulinowa może zostać użyta profilaktycznie, jest skuteczną metodą na zapobieganie powstawania głębokich zmarszczek mimicznych. Zabieg wykonany przez profesjonalistów jest całkowicie bezpieczny, bardzo prosty i co najważniejsze nieinwazyjny. Właściwie od razu po wykonaniu można wrócić do swoich zajęć. Jednie należy pamiętać o nieschylaniu się przez pierwsze godziny oraz o unikaniu masowania twarzy, aby uniknąć przesunięcia się botoksu pod skórą. Ponadto botoks można bez przeszkód wykonywać przez cały rok. Zapraszamy do naszego gabinetu Coco-Time znajdującego się w dzielnicy Fabryczna Wrocław.

WSKAZANIA

 • Lwia zmarszczka – zmarszczki pionowe między brwiami.
 • Zmarszczki poprzeczne czoła.
 • Zmarszczki wokół oczu – tzw. kurze łapki.
 • Zmarszczki wokół ust- tzw. zmarszczki palacza.

PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i okres laktacji.
 • Choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry (w miejscu podania).
 • Problemy z krzepliwością krwi.
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona) oraz schorzenia o podłożu nerwowo- mięśniowym.
 • Uczulenie na składnik preparatu,
 • Stosowanie leków (odstawid na min tydzieo przed zabiegiem): D-penicylamina, tubokuraryna,
 • pankuronium, galamina, sukcynylocholina, tetracyklina, polimyksyna, linkomycyna,
 • aminochinolony, aminoglikozydy.

Po przyjściu do Salonu nasz personel poprosi Panią / Pana o wypełnienie KARTY KLIENTA w celu wykluczenia przeciwwskazao do zabiegu. Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej podlega wcześniejszej konsultacji z naszym lekarzem specjalistą.

PO ZABIEGU

Efekt zabiegu widoczny jest mniej więcej po upływie 7 dni. W zależności od indywidualnych predyspozycji efekt zabiegu utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy (zabiegu nie należy powtarzad częściej niż co 3 miesiące).Bezpośrednio po zabiegu należy unikad wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu oraz pozycji w pochyleniu. W ciągu 2 tygodni od zabiegu nie należy ogrzewad miejsca zabiegowego (unikad sauny, solarium).

Ślady po wkłuciach są praktycznie niewidoczne, bezpośrednio po zabiegu może pojawid się opuchlizna (powinna zniknąd do ok 2h od zabiegu). Bardzo rzadko dochodzi do powstawania siniaków (utrzymują się do około tygodnia).

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych reakcji po zabiegu prosimy o natychmiastowy kontakt z Recepcją Salonu.

CENNIK

 • Toksyna botulinowa 3 okolice 900 zł
 • Toksyna botulinowa 2 okolice 700 zł
 • Toksyna botulinowa 1 okolica 400 zł