Presoterapia- ulga dla „zmęczonych nóg”

                Od niedawna do długiej listy zabiegów w naszym salonie dołączyła również presoterapia.  Wyjaśniamy na czym polega zabieg, dla kogo jest on przeznaczony i jakie korzyści za sobą niesie. Zapraszamy do lektury.

Na czym polega zabieg presoterapii?

                 Presoterapia, inaczej drenaż limfatyczny czy masaż uciskowy to zabieg służący pobudzeniu układu limfatycznego i krwionośnego. W salonie kosmetycznym zastosowanie znajduje najczęściej w przypadku terapii antycellulitowych i wyszczuplających. Może być wykonywany jako osobny zabieg lub w połączeniu z innymi technologiami w celu szybszego uzyskania efektów. Urządzenie składa się najczęściej z kombinezonu na nogi, ramiona i brzuch. Podczas zabiegu pompuje się do niego powietrze. Działa to na zasadzie ucisków o odpowiedniej sile, czasie i prędkości. Cały proces odbywa się zgodnie z kierunkiem przepływu krwi, w stronę węzłów chłonnych. Dzięki temu dochodzi do szybszego usunięcia zalegających w organizmie toksyn oraz nadmiaru wody. Efektem jest zmniejszenie bólu, opuchlizny, obrzęków oraz cellulitu wodnego. Zabieg świetnie sprawdza się w przypadku problemu tzw. „zmęczonych nóg” lub jako relaksacja po wzmożonym wysiłku fizycznym. Zabieg jest bezbolesny, ciśnienie w mankietach dostosowywane jest do odczuć klienta. Prawidłowo wykonany zabieg nie powoduje skutków ubocznych.

Przeciwwskazania:

– Aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze w miejscu zabiegu.

– Nowotwór oraz stosowanie chemioterapii.

– Choroby serca, rozrusznik serca.

– Tendencja do alergii i swędzenia.

– Osteoporoza.

– Zaburzenia krążenia.

– Metalowe elementy w miejscu zabiegowym.

– Choroby skóry.

– Zaburzenia czucia lub ból podczas zabiegu.

–  Choroby psychiczne.

– Epilepsja.

– Choroby endokrynologiczne (niewyregulowane).

– Zaawansowana miażdżyca naczyń obwodowych.

– Choroby hematologiczne, skłonność do krwiaków.

Kobiety w ciąży mogą korzystać z zabiegów po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym.

W Salonie Coco-Time sugerujemy wykonanie minimum 10 zabiegów w serii (2 zabiegi w tygodniu). Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, przygotowaliśmy specjalne karnety w atrakcyjnych cenach.

Przystępując do zabiegu presoterapii należy pamiętać o potrzebie jeszcze większego nawadniania organizmu, dzięki temu zabieg będzie bardziej skuteczny, szybciej pozbędziemy się toksyn z organizmu. W kwestii technicznej proszę pamiętać, że  korzystając z zabiegu presoterapii na nogi należy mieć ze sobą legginsy i skarpetki na przebranie. W przypadku zabiegu na ramiona czy brzuch, odpowiedniej długości, przylegającą do ciała koszulkę zasłaniającą partię zabiegową.

Do zobaczenia w Salonie Coco-Time

O Autorze