HIFU- bezinwazyjny lifting twarzy w Salonie kosmetycznym Coco-Time Wrocław

Technologia HIFU umożliwia bezinwazyjny lifting twarzy. Założeniem HIFU jest perfekcyjne skupienie fali ultradźwiękowej o podwyższonej energii na małym, punktowym obszarze. W tkankach poddanych zabiegowi zachodzą dwa zjawiska fizyczne, tj. efekt termiczny oraz efekt mechaniczny. Oddziałując na głęboko usytuowane komórki skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej SMAS, intensyfikujemy odbudowę kolagenu. Dzięki temu uzyskuje się trwały efekt napięcia skóry, dużo bardziej spektakularny niż umożliwiały to dotychczas znane technologie.

hifu

Zabieg HIFU a kolagen

Kolagen jako jeden z naturalnych białek, daje nam młodość skóry, utrzymując jej jędrność i napięcie. U ludzi w wieku dojrzałym odbudowa kolagenowa zaczyna spowalniać i coraz mniej przeciwdziała grawitacji. Zainicjowanie denaturacji kolagenu poprzez obróbkę urządzeniem HIFU wzmacnia istniejący kolagen i produkuje świeże zasoby nowego kolagenu. Metoda ta daje możliwość wykonania precyzyjnego oraz skutecznego zabiegu na dokładnie wybranej głębokości tkanki (od 1.5 mm do 4.5 mm na twarzy i 6 mm na ciele), a przede wszystkim pozwala dotrzeć do warstwy SMAS.

SMAS (Superficial muscular aponeurotic system) jest to system powięzi mięśniowej odpowiedzialnej za utrzymanie jędrności poszczególnych partii ciała oraz za izolowanie mięśni od siebie. Głównym składnikiem powięzi jest kolagen. Kondycja skóry właściwej i naskórka jest mocno zależna od warstwy SMAS, która w pewnym sensie jest jej rusztowaniem.

hifu

Wskazania

  • Zmarszczki.
  • Brak jędrności.
  • Skóra wiotka.
  • Postępujący proces starzenia skóry.

HIFU – Przeciwwskazania

Zalecenia po zabiegu

Dodatkowe informacje

  • Zabieg jest bezbolesny. Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie utrzymujące się do dwóch dni, grudni podskórne utrzymujące się do dwóch tygodni, drobne siniaki oraz uczucie mrowienia skóry. Zaraz po zabiegu możliwy jest powrót do normalnych czynności.
  • Na pełny efekt zabiegu trzeba poczekać – rozpoczęty podczas zabiegu proces regeneracji kolagenu odbywa się stopniowo.
hifu

Seria zabiegów

Dla najlepszego efektu warto wykonać 3 zabiegi (między pierwszym a drugim zabiegiem odstęp 1-1,5 miesiąca, między drugim a 3 zabiegiem przerwa 2-3 miesiące).

CENNIK (cena za pojedynczą usługę)

  • Twarz, szyja 1199 zł
  • Podbródek, szyja 779 zł
  • Owal twarzy 779 zł