Karboksyterapia w Salonie kosmetycznym Coco-Time Wrocław

Karboksyterapia, inaczej terapia dwutlenkiem węgla zwanym „cudownym gazem”. Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym i podskórnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (przy użyciu niewielkiej igły), który następnie przenika do okolicznych tkanek.

Dwutlenek węgla powoduje rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz przyspiesza proces tworzenia nowych sieci naczyń krwionośnych. Dzięki temu zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Podczas zabiegu następuje stymulacja procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze oraz przyspieszających proces redukcji tkanki tłuszczowej. Dwutlenek węgla wprowadzony śródskórnie częściowo zamienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Dodatkowo poprzez zwiększenie ukrwienia dochodzi do sprawniejszej pigmentacji co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry.

Karboksyterapia to w 100% bezpieczny zabieg. Dwutlenek węgla jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Można powiedzieć, że karboksyterapia to „ekologiczny” czynnik terapeutyczny.

karboksyterapia

Wskazania do zabiegu

 • Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Zabieg pomaga zredukować zmarszczki i przywrócić skórze jędrność oraz elastyczność. Dobra metoda w niwelowaniu podwójnego podbródka.

 • Rewitalizacja okolic oczu

Dzięki zabiegowi skóra staje się bardziej napięta a woreczki tłuszczowe pod oczami zniwelowane.

 • Rozstępy i blizny

Zabieg pozwala na zniwelowanie widoczności rozstępów nawet o 80%. Karboksyterapia jest jedyną dostępna metodą do walki ze starymi i nowymi rozstępami i przynosi widoczną poprawę skóry bez względu na jej kolor i odcień.

W przypadku blizn zabieg można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

 • Wypadanie włosów

Zabieg wzmacnia i regeneruje cebulki włosowe i zapobiega dalszej utracie włosów.

Karboksyterapia – przeciwwskazania do zabiegu

karboksyterapia

Zalecenia po zabiegu

karboksyterapia

Seria zabiegów

Okolica oka, skóra głowy – wskazane jest wykonanie 8 do 12 zabiegów w serii (częstotliwość jeden zabieg w tygodniu).

Twarz, szyja, dekolt, podbródek- wskazane jest wykonanie 5 do 8 zabiegów w serii (częstotliwość zabieg raz na tydzień lub dwa, w zależności od wskazań).

Karboksyterapia – dodatkowe informacje

Urządzenie używane w naszym salonie ma funkcję podgrzewania gazu co zmniejsza bolesność zabiegu.

Przez pewien czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie i obrzęk skóry. Możliwe jest również pojawienie się siniaków. W nielicznych wypadkach zabieg w okolicy oka wiąże się z ryzykiem opuchnięcia utrzymującego się do 24h (u 1% klientów opuchnięcie może utrzymywać się do tygodnia czasu).

CENNIK (cena za pojedynczą usługę)

 • Twarz, szyja, dekolt 460 zł
 • Twarz, szyja 400 zł
 • Twarz 360 zł
 • Szyja, dekolt 260 zł
 • Podbródek, szyja 240 zł
 • Skóra głowy 250 zł
 • Okolica oka (kurze łapki, dolina łez) 180 zł
 • Szyja 200 zł

Dostępny karnet z rabatem 30% !!!

!Uwaga! Zgodnie z pkt 10 Regulaminu Salonu „Promocje i rabaty dostępne w Salonie nie łączą się.”

Zapoznaj się z 'Regulaminem karnetu’ przed dokonaniem zakupu.