Oxybrazja jest to delikatny zabieg polegający na oczyszczaniu martwej warstwy naskórka oraz dotlenieniu i nawilżeniu skóry. Inna nazwa na ten zabieg to mikrodermabrazja wodno-tlenowa. Warto również wspomnieć, że cały proces jest całkowicie bezbolesny oraz orzeźwiający. Przeczytaj nasz tekst, a dowiesz się jak wygląd oxybrazja oraz jakie daje efekty.
Mikrodermabrazja wodno-tlenowa – jak działa?
Zabieg ten to mechaniczny peeling, gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej. Krople aplikuje się pod ciśnieniem sprężonego powietrza, a używa się do tego specjalnie skonstruowanego aplikatora. Jest to w stu procentach bezpieczny zabieg, którego efekty są widoczne od razu. Oxybrazja to idealny zabieg dla osób posiadających cerę naczynkową, delikatną oraz wrażliwą.
Jakie są efekty oxybrazji?
Podczas trwania zabiegu mikrodermabrazji wodno-tlenowej powierzchnia warstwy naskórka ulega złuszczeniu. Stosując zabieg oxybrazji możesz nawet wielokrotnie pobudzić skórę właściwą do pracy, dzięki czemu zwiększa się jej jędrność i elastyczność, a powierzchnie zmarszczek mogą się zmniejszyć. Przyspiesza usuwanie zaskórników, łojotok jest zmniejszony oraz działa zapobiegawczo na bakterie beztlenowe, które są odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Zabieg ten wykorzystuje terapię zimnem- ściany naczyń skóry są wzmocnione i zahartowane. Nie da się ukryć, że efekty oxybrazji są niesamowite i z pewnością poprawią jakość Twojej skóry.
Kto powinien zdecydować się na oxybrazję?
Najczęstszymi wskazaniami do wykonania zabiegu oxybrazji są skóry:
- naczynkowe,
- wrażliwe,
- z przebarwieniami,
- szare,
- wysuszone,
- wymagające oczyszczenia,
- cera trądzikowa lub z bliznami potrądzikowymi,
- brakiem jędrności i elastyczności.
Do przeciwwskazań zaliczamy:
- terapię przeciwtrądzikową za pomocą retinoidów – oxybrazję można wykonać pół roku po zakończeniu leczenia,
- wykonany zabieg kwasami – należy odczekać tydzień,
- infekcje skóry,
- nowotwory,
- choroby ogólnoustrojowe,
- łuszczyca w fazie aktywnej,
- stany zapalne skóry,
- świeże blizny – odczekaj aż rana się zagoi,
- ciąża oraz okres laktacji,
- nadciśnienie,
- rozrusznik w sercu,
- opryszczkę,
- cukrzycę.
Co ile przeprowadzać zabieg oxybrazji?
- przeprowadzaj go raz w tygodniu co tydzień, wówczas gdy Twoja skóra jest mieszana, łojotokowa, trądzikowa oraz ze zmarszczkami lub posiada przebarwienia,
- wykonuj oxybrazję co dwa tygodnie, w przypadku jeśli Twoja skóra należy do delikatnych, wrażliwych, naczyniowych bądź jest sucha.
Gwarantujemy, że wykonując zabieg oxybrazji, efekty będą widoczne gołym okiem.
Ile trwa zabieg oxybrazji?
Zabieg na twarz i szyję trwa do 60 min (ok. 20 min pracy urządzenia). Może być wykonywany zarówno pojedynczo, w celu odświeżenia i wygładzenia skóry, jak i zabieg koktajlowy przed wielkim wyjściem.
Twoje miasto zamieszkania to Wrocław? Sprawdź ofertę naszego gabinetu kosmetycznego i skorzystaj z zabiegu oxybrazji.