zabiegi na wiosnę

4 zabiegi pielęgnacyjne polecane na wiosnę

W okresie jesienno-zimowym skóra narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników. Jednym z nich jest niedobór naturalnej witaminy D, której synteza możliwa jest poprzez promienie słoneczne. Na szczęście łatwo znaleźć suplementy zawierające witaminę słońca. Jednak negatywnego wpływu niskich temperatur, suchego powietrza znajdującego się w ogrzewanych pomieszczeniach czy wiatru nie da się tak łatwo wyeliminować. Dlatego też mniej elastyczna i nieodpowiednio nawilżona skóra wiosną wygląda niezbyt atrakcyjnie. Postarza i sprawia, że możemy czuć się gorzej. Problemem mogą też być bardziej widoczne wczesną wiosną naczynia krwionośne. Wiedząc, że późna jesień i zima nie sprzyjają skórze, dobrze jest na przełomie marca i kwietnia zapisać się na zabiegi pielęgnacyjne polecane na wiosnę.

Zmęczona i szarawa skóra potrzebuje solidnego złuszczenia. Dzięki usunięciu zrogowaciałych komórek łatwiej pozbyć się nieestetycznych zaskórniaków i tym samym nadać skórze świeżości. Kosmetyczne zabiegi na wiosnę są też panaceum na mogące pojawić się przebarwienia – słońce, tak potrzebne naszej skórze, może też odpowiadać za pojawianie się brązowych plamek. Tu także z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Poniżej trzy polecane zabiegi na wiosnę – na twarz, dekolt i szyję.

Mikrodermabrazja– oczyszczający zabieg pielęgnacyjny

Zabieg polega na mechanicznym ścieraniu górnych warstw naskórka. Do tego celu wykorzystuje się głowicę pokrytą warstwą diamentową oraz odsysającej pompy. Mikrodermabrazja nie tylko poprawia wygląd skóry, ale także odpowiada za lepszą wchłanialność substancji aktywnych zawartych w kremach. Wskazaniami do zabiegu są między innymi: trądzik pospolity, przebarwienia, rozszerzone pory, zaskórniaki, łojotok, blizny po trądziku, zaskórniaki oraz wiotkość i suchość skóry.

Oczyszczanie wodorowe

Skutecznym sposobem na likwidację zanieczyszczeń i złuszczenie naskórka jest oczyszczanie wodorowe. Podczas zabiegu używa się specjalnej głowicy wprowadzającej cząsteczki aktywnego wodoru do głębokich warstw skórnych. Najważniejszą właściwością wodoru jest eliminowanie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry. Oczyszczanie wodorowe polecane jest zwłaszcza przy skórze szarej, zmęczonej niedotlenionej, przy braku witalności, przy rozszerzonych porach, oraz przy niedostatecznym nawilżeniu.

Infuzja tlenowa– nawilżający zabieg kosmetyczny polecany na wiosnę

Zabieg zalicza się do nieinwazyjnych metod odmładzania skóry. Skuteczność hiperbarycznego tlenu sprawdza się między innymi przy cerze niedotlenionej, trądziku pospolitym i trądziku różowatym, przy skórze przesuszonej i odwodnionej oraz działa jako skuteczna terapia przeciw starzeniu się skóry. Atutem tej metody jest to, że pozytywne efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Przygotowanie do lata, czyli kriolipoliza

Poza zabiegami na twarz, wiosną warto pomyśleć o wakacyjnych miesiącach. Wiele kobiet boryka się z cellulitem i nadmiernie rozwiniętą tkanką tłuszczową. Po zimie, kiedy trudno się zrzuca kilogramy, wsparciem jest lipoliza. W skrócie – kriolipoliza polega na ochładzaniu tkanki tłuszczowej, co przyspiesza jej rozpad; następnie uszkodzone komórki są stopniowo usuwane z organizmu (odpowiadają za to zwykłe procesy metaboliczne). Jako że zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej zauważalne jest po 2-4 miesiącach, wskazane jest zapisać się na zabieg już zimą (najczęściej na jedną partię wykonuje się 3 zabiegi w miesięcznych odstępach).

Oczywiście medycyna estetyczna ma w zanadrzu więcej niż wspomniane zabiegi pielęgnacyjne na wiosnę. Wrocław należy do miast, gdzie można znaleźć nasz godny polecenia salon kosmetologii i medycyny estetycznej Coco-Time. I tu warto dowiedzieć się więcej, jak dbać o skórę cały rok!

O Autorze