odmładzanie tlenem

Odmładzanie skóry tlenem – o zabiegu infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa jest bezpieczną, nieinwazyjną metodą odmładzania skóry. Opiera się na technologii tlenu hiperbarycznego i wykorzystuje składniki dopasowane do potrzeb klienta. Zapewnia kompleksową regenerację naskórka, hamuje procesy starzenia, a do tego ujędrnienia i głęboko nawilża skórę. Kto może skorzystać z zabiegu infuzji tlenowej i na czym on polega?

Odmładzanie tlenem – jak to działa?

Infuzja tlenowa wykorzystuje technologię, która pozwala na wprowadzenie czystego tlenu głęboko do tkanek skóry. Wszystko dzieje się pod bardzo wysokim ciśnieniem, co zwiększa efektywność zabiegu.

Tak duże dawki tlenu działają zbawiennie na skórę, a sam zabieg daje podobne efekty, co wizyta w komorze hiperbarycznej. Podczas wstępnej konsultacji specjalista wybiera odpowiedni składnik aktywny, który zostanie wprowadzony w głąb skóry.

Młoda skóra w kilka chwil

Zabieg infuzji tlenowej w salonie kosmetycznym Coco-Time pozwala na wyraźne spłycenie zmarszczek i poprawę jędrności skóry. Pomaga także rozjaśnić widoczne przebarwienia i plamy pigmentacyjne, charakterystyczne nie tylko dla skóry starzejącej się, ale także często wystawianej na działanie słońca. Regularne wykonywanie infuzji tlenowej widocznie poprawia także owal twarzy i przyspiesza regenerację komórek.

Cera staje się promienna i pełna zdrowego blasku, wyrównuje się jej koloryt. Dodatkową korzyścią jest regulacja wydzielania sebum, co jest szczególnie ważne dla osób, które zmagają się z nadmiernym przetłuszczaniem cery.

Infuzja tlenowa sprawdza się także jako kuracja łagodząca podrażnienia, które wystąpiły podczas wykonywania innych zabiegów – peelingów chemicznych lub terapii laserowych.

Jak wygląda zabieg infuzji tlenowej?

Podczas infuzji tlenowej specjalista wtłacza tlen w głębokie warstwy skóry dzięki specjalnemu aplikatorowi, który zapewnia czystość i bezpieczeństwo całego zabiegu. Efekty widoczne są natychmiast i utrzymują się przez kilka tygodni.

Cały zabieg trwa około 1.5 godziny, a po wszystkim klienci nie wymagają żadnej rekonwalescencji. Skóra od razu wygląda dobrze, dzięki czemu infuzja tlenowa to świetny sposób na poprawę urody przed ważnym wydarzeniem – weselem, spotkaniem maturalnym, etc.

Aby uzyskać trwałe efekty, warto wykonać serię 3-5 zabiegów co 1-2 tygodnie, a następnie powtarzać infuzję tlenową raz na jakiś czas – co kilka miesięcy lub raz w roku.

Zastrzyk młodości dla dojrzałej cery

Z infuzji tlenowej korzystają najczęściej osoby dojrzałe, które widzą na swojej twarzy, szyi i dekolcie pierwsze oznaki starzenia. Mowa tu nie tylko o zmarszczkach, ale także o wiotczeniu skóry i widocznych przebarwieniach. Zabieg polecany jest także osobom, które posiadają wrażliwą, skłonną do podrażnień i podatną na uszkodzenia lub poszarzałą cerą.

Infuzja tlenowa- przeciwwskazania do zabiegu:

Nie każdy może skorzystać z zabiegu infuzji tlenowej. Poważnym przeciwwskazaniem jest obecność stanów zapalnych i otwartych ran na powierzchni skóry, a także pojawienie się opryszczki. Zabieg może być wykonany dopiero po pełnym wygojeniu zmian. Nie można wykonać infuzji tlenowej na skórze objętej zapaleniem bakteryjnym ani grzybiczym.

Ostrożność należy zachować także w przypadku nawracających egzem i uczuleń na kosmetyki.

O Autorze