Gusta się zmieniają, nic na to nie poradzimy. Dawniej zrobiony tatuaż – spełnienie marzeń, z czasem może stać się uciążliwą ozdobą na ciele, której planujemy się pozbyć.
Na czym polega procedura laserowego usuwania tatuażu, co należy wiedzieć przed przystąpieniem do zabiegu, to wszystko tłumaczymy w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury.
Dla kogo zabieg?
W Salonie Coco – Time Wrocław, laserowe usuwanie tatuażu wykonujemy laserem Q- Switch Nd:Yag 250W. Zabieg sprawdza się najlepiej w przypadku tatuaży czarnych oraz kolorowych (wyjątki: błękitne, żółte, pomarańczowe, jasne pastelowe, białe). Nie usuwamy nowych tatuaży, zawsze należy odczekać do czasu aż całkowicie zakończy się proces gojenia. Skuteczność zabiegu oraz jego cena i czas uzależnione są od wielkości i umiejscowienia tatuażu oraz od ilości i głębokości pigmentu w skórze. Klienci bardzo często decydują się na częściowe usunięcie tatuażu pod cover (do momentu aż obecny tatuaż będzie tak jasny aby przykryć go nowym).
Jak często wykonujemy zabieg?
Ilość zabiegów w serii zależy głównie od ilości pigmentu w skórze, głębokości jego podania oraz indywidualnych predyspozycji. Zazwyczaj wykonuje się 4 – 5 zabiegów w przypadku tatuaży amatorskich i 6 – 8 zabiegów w przypadku tatuaży profesjonalnych. Liczba ta jest jednak bardzo orientacyjna.
Przerwy pomiędzy zabiegami wynoszą od 4 do 8 tygodni. Termin następnego zabiegu wyznacza kosmetolog, który bierze pod uwagę między innymi predyspozycje klienta do gojenia miejsca zabiegowego.
Przed przystąpieniem do zabiegu w Salonie Coco – Time Wrocław wykonujemy dokładny wywiad kosmetyczny w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań (opalona skóra w miejscu zabiegu, ciążka i okres laktacji, stosowanie leków i ziół światłouczulających, kuracja przeciwtrądzikowa izotretynoiną, zmiany bakteryjne, grzybicze, wirusowe w miejscu zabiegu, skłonność do tworzenia blizn przerostowych, keloidów, choroba nowotworowa, bielactwo, padaczka, niewyrównana cukrzyca, aktywne zmiany chorobowe skóry- łuszczyca, liszaj płaski, ŁZS), odczyn alergiczny w miejscu zabiegu, otwarte rany w obszarze zabiegowym, niewydolność nerek, przyjmowanie sterydów, anemia, zaburzenia krzepliwości krwi, spożywanie alkoholu ok 24 godziny przed i po zabiegu i inne).
Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?
Co się dzieje gdy wykonujemy laserowe usuwanie tatuażu? Wiązka lasera podgrzewa barwnik umiejscowiony w skórze. Powoduje to rozbicie komórek, w których zawarty jest preparat. Wywołuje to stan zapalny, prowadząc do odpowiedniej reakcji układu odpornościowego. W ciągu kolejnych tygodni rozbity pigment zostaje pochłonięty przez makrofagi (komórki żerne), pozostałości przesuwają się ku górze naskórka, a tatuaż rozjaśnia się. Proces powtarza się co sesję zabiegową aż do uzyskania pożądanych rezultatów. Odczucia w trakcie zabiegu są reakcją indywidualną. Do odczuć należy: pieczenie skóry i ból porównywalny jak przy strzelaniu gumką recepturką. Znieczulenie z reguły nie jest potrzebne. Przed wyjściem z gabinetu na skórę nakładany jest opatrunek. Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry, w miejscu zabiegu.
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Wyglądem może przypominać oparzenie. Po zabiegu mogą pojawić się pęcherze i strupki, których nie można odrywać. W kolejnych dniach należy zadbać o odpowiednie natłuszczenie/ nawilżenie skóry. Miejsce zabiegowe należy przemywać letnią wodą z dodatkiem preparatu o delikatnej, naturalnej formule i osuszać ręcznikiem jednorazowym. Należy chronić skórę przed infekcją, dlatego wyklucza się korzystanie z basenu i sauny po zabiegu. Nie wolno opalać miejsca zabiegowego przez cały okres trwania serii. Odpowiednia pielęgnacja skóry w domu ma znaczący wpływ na efekt końcowy zabiegu.
Zapraszamy do naszego salonu, który mieści się we Wrocławiu, na bezpłatną konsultację, gdzie odpowiemy na wszystkie wątpliwości związane z laserowym usuwaniem tatuażu.