Epilacja laserowa

Epilacja laserowa w Salonie Coco-Time. Cenne wskazówki przed zabiegiem.

Czym jest epilacja laserowa i jak się do niej przygotować? Nasza kosmetolog- mgr Magdalena Kopeć wprowadzi Cię w tajniki tego zabiegu. Zapraszamy do lektury.

Jak wybrać najlepszą metodę depilacji?

Masz już dość ciągłego golenia, podrażnień po goleniu, wrastających włosków i stanów zapalnych? Marzysz o tym aby raz na zawsze zapomnieć o maszynce do golenia, „zapuszczaniu włosków” do depilacji woskiem czy depilatorem ? Mam dla Ciebie propozycje, która rozwiąże wszystkie powyższe problemy i na długi czas będziesz cieszyć się gładką i jedwabistą skórą!

Mowa o epilacji laserowej. Pewnie nasuwa Ci się teraz wiele pytań. Czy to bezpieczne? Czy boli ? Jaki laser wybrać (coś piszą o laserach diodowych a przecież tańszy jest IPL), i jak się przygotować do zabiegu i czy w ogóle trzeba się jakoś przygotowywać?! Spokojnie zaraz wszystko wytłumaczę.

Różnica pomiędzy laserem diodowym a urządzeniem IPL.

Na początek kilka słów o tym jak działa laser diodowy a jak działa IPL.

Laser diodowy niszczy cebulkę oraz komórkę odżywczą włosa, która jest w fazie anagenu (aktywnego wzrostu) co prowadzi do trwałego usunięcia włosa. Emituje on wiązkę o ściśle określonej długości 810nm. Wiązka lasera o takiej długości oddziałuje tylko na melaninę zawartą w mieszkach włosowych omijając inne tkanki. Dostarczona energia lasera diodowego zamienia się w energię cieplną w mieszku włosowym i tym sposobem ją niszczy. Jest to bardzo skuteczna metoda usuwania owłosienia i powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowanego kosmetologa. Eksperta, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem całej procedury. Jestem kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem i polecam zabieg epilacji laserowej w salonie kosmetycznym Coco-Time Wrocław.

Jeśli chodzi o IPL to jest to intensywnie pulsujące światło (Intense Pulsed Light) a nie laser (to są prawa fizyki i nic tego nie zmieni!). Jest to często jest mylone. W IPL wiązka światła jest rozproszona czyli ma różne długości fali, czego efektem jest nagrzewanie tkanek znajdujących się w pobliżu. Daje to mniejszą skuteczność jeśli chodzi o usuwanie owłosienia. Technologia IPL świetnie sprawdzi się w terapiach na przebarwienia, rumień, trądzik oraz fotoodmładzanie.

Podsumowując: jeśli chcesz usunąć zbędne owłosienie wybierz laser diodowy!

Jakie włosy usuwa laser diodowy? Czy zabieg jest skuteczny?

Zapewne zastanawiasz się czy Twoje włosy nadają się do zabiegu i czy w Twoim przypadku będzie on skuteczny? Już wszystko wyjaśniam.

Jeśli chodzi o laser diodowy ważne jest aby włos był gruby i ciemny a skóra jasnej karnacji. Osiągniemy wtedy najlepsze efekty. Ale moment, moment, co to znaczy gruby włos? Jak bardzo ma być ciemny? Z doświadczenia wiem, że każdy widzi u siebie bardzo grube i ciemne włosy ale czasem tak do końca nie jest.. No właśnie.. Uważam, że warto przyjść na konsultacje przed zabiegiem z nieogoloną partią, bądź fragmentem. Kosmetolog oceni rodzaj włosa oraz przypuszczalną ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Pamiętaj! Laser diodowy nie zadziała u osób z siwymi, blond i rudymi włosami ponieważ posiadają one za mało pigmentu w mieszku włosowym.

Epilacja laserowa – przeciwwskazania.

Dobrze, już wiesz, że Twoje włosy są odpowiednie do zabiegu. Zastanów się czy przyjmujesz na stałe lub okresowo leki, suplementy czy zioła. Niektóre preparaty mogą być światłouczulające i wywołać reakcję niepożądaną np. poparzenia skóry, powstanie przebarwień.

Do takich leków należy część antybiotyków, retinoidy, zioła (najpopularniejsze to nagietek, dziurawiec, zioła w herbatce typu „Figura”). Umawiając zabieg, skonsultuj w recepcji salonu zażywane przez Ciebie specyfiki. Nasze recepcjonistki z pewnością pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pamiętaj, że zabiegów nie wykonujemy w trakcie ciąży i w okresie laktacji. Dodatkowo warto wiedzieć, że zabieg może okazać się mniej skuteczny jeżeli borykasz się z problemami hormonalnymi. Przed serią zabiegów warto zbadać poziom hormonów oraz zadbać o jego wyrównanie, jeżeli jest zaburzony.

Pamiętaj też aby przed zabiegiem przez okres 4-6 tygodni nie usuwać włosków wraz z cebulką (depilator, wosk, pęseta). Jest to bardzo ważne ponieważ do epilacji laserowej musimy mieć w pełni wykształconą cebulkę włosa. Lase może wted w nią trafić i na trwałe usunąć. Jeśli używasz kremu do depilacji, odstaw go na tydzień przed zabiegiem by uniknąć podrażnień.

Czy należy się ogolić przed zabiegiem epilacji laserowej?

Przejdziemy do kwestii golenia. Golić czy nie golić włosków do zabiegu epilacji laserowej? Jeśli wybierasz się na depilację woskiem oczywiste jest ze tych włosów nie usuwamy ale jak jest z laserem?  Tak jak pisałam wyżej, laser działa na melaninę zawartą w mieszku włosowym, jeśli zgolimy łodygę włosa to laser „znajdzie tę cebulkę” i ją usunie. Łodyga włosa nie jest do niczego potrzebna a wręcz niewskazana jest epilacja na skórze nieogolonej. Należy dokładnie ogolić miejsce zabiegowe dzień przed planowanym zabiegiem, zmniejszy to odczuwalność bólu podczas zabiegu i uchroni Cię przed wzmożonym podrażnieniem.

Czy skóra przy zabiegu epilacji laserowej może być opalona?

Jak to jest z opalaniem w trakcie trwania serii? Przed zabiegiem unikaj opalania części ciała poddawanej epilacji przez 4-6 tygodni. Do zabiegu epilacji laserowej skóra nie może być opalona. Następstwem opalania jest wytwarzanie w skórze melaniny, którą wychwyci wiązka lasera zamiast melaniny z włosa i efektem tego może być mniej skuteczny zabieg a także możliwość wystąpienia poparzeń. Słońca należy unikać również po zabiegu, szczególnie ważne jest używanie kremów z filtrem jeżeli zabieg wykonywany był na twarzy.

Epilacja laserowa – dodatkowe zalecenia.

Ważne aby na tydzień przed zabiegiem nie stosować w miejscu zabiegowym maści, kremów zawierających witaminę A, C, retinoidów, kwasów, preparatów o działaniu złuszczającym, ponieważ może to wpłynąć na dodatkowe podrażnienie skóry lub powstanie przebarwień po zabiegu.

W przypadku epilacji pach na kilka dni przez zabiegiem zrezygnuj z antyperspirantu typu etiaxil i nie stosuj go zaraz po zabiegu (około 2 dni).  W dniu poprzedzającym depilację i tego samego dnia nie stosuj również balsamów i kremów w miejscach zabiegowych.

Ile zabiegów epilacji laserowej i jak często należy wykonać?

Kwestie techniczne mamy omówione teraz nasuwa się pytanie ile zabiegów trzeba wykonać, co jaki czas mam powtarzać zabieg i czy trzeba zrobić cała serię zabiegów? Spieszę z wyjaśnieniem.

Zalecane jest wykonanie około 6-10 zabiegów w serii w odstępach 6 tygodniowych. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zalecam wykonanie całej serii zabiegów, jest to bardzo ważne gdyż na stałe usuwany tylko włos w aktywnej fazie wzrostu czyli anagenie.

Wyróżniamy trzy fazy wzrostu włosów. Anagen czyli aktywna faza wzrostu włosa gdzie cebulka znajduje się najgłębiej i ma bezpośredni kontakt z macierzą włosa i właśnie w tej fazie laser usunie go na trwałe.  Następnie katagen czyli faza która trwa najdłużej, w tym cyklu cebulka nie jest już tak głęboko usadowiona i nie ma tak dobrego połączenia z macierzą włosa a co za tym idzie nie usuniemy włosa na stałe (wypadnie on po epilacji ale odrośnie). Ostatnią fazą jest telogen czyli faza wypadania włosa, na tym etapie włos znajduje się daleko od macierzy więc również nie uda nam się go trwale usunąć.

 Na stałe usuniemy włosy których cebulka połączona jest z macierzą włosa (anagen). Przy pierwszym zabiegu usuniemy ok. 20% włosów. Mam nadzieję, że  już wiesz dlaczego potrzebna jest seria zabiegów i dlaczego tak ważna jest odpowiednia przerwa między zabiegami.

Po skończonej serii raz w roku warto wybrać się na zabieg ‘przypominający’ w celu utrwalenia i podtrzymania efektów.

Powoli zbliżamy się do końca ale przypomniałam sobie, o jeszcze dwóch ważnych kwestiach. W przypadku epilacji laserowej często odczuwacie stres i wątpliwości związane z tym czy zabieg bardzo boli. Dodatkowo często kłopotliwa i wstydliwa jest dla Was epilacje miejsc intymnych.  

Czy epilacja laserowa jest bolesna?

Odczuwanie bólu jest kwestią indywidualną. W trakcie zabiegu odczuwalne jest ciepło oraz jakby ukłucia gorących igiełek. Nasz laser w Salonie Coco-Time Wrocław, wyposażony jest w specjalną końcówkę która mocno schładza skórę, minimalizując dyskomfort.

Epilacja laserowa okolic bikini.

Jeśli stresujesz się epilacją miejsc intymnych, spokojnie, kosmetolog który wykonuje zabieg zadba o to abyś czuła się komfortowo. Przed zabiegiem przygotujemy dla Ciebie ręcznik do okrycia, bieliznę jednorazową oraz kominek z  relaksującym olejkiem eterycznym.

Mam nadzieję że odpowiedziałam wyczerpująco na wszystkie Twoje pytania oraz wątpliwości i teraz bez obaw, bogatsza o wiedzę jak się przygotować do epilacji, zdecydujesz się na zabieg. Przypominam, że zawsze możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem albo zadzwonić do naszego salonu, gdzie udzielimy wszelkich dodatkowych wskazówek. Zapraszam Cię na zabiegi do Salonu kosmetycznego Coco-Time Wrocław.

O Autorze