Mężczyzna w salonie kosmetycznym

Mężczyzna w salonie kosmetycznym

Zaledwie kilka lat temu wizyty na zabiegach były głównie domeną kobiet. Mężczyzna w salonie kosmetycznym? W dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi ten widok. Panowie coraz częściej uświadamiają sobie, że zadbany wygląd to nieodłączny element w drodze do sukcesu.

Na czym polega różnica w skórze mężczyzn a kobiet?

Między skórą mężczyzn a kobiet można zauważyć kilka różnic: większe nawilżenie czy grubsza warstwa skóry właściwej sprawiają, że zmarszczki pojawiają się u Panów dużo później, ale są za to głębsze. Wykazano również większą ilość melanocytów (czyli komórek barwnikowych skóry) dlatego często, dojrzali mężczyźni mają ciemniejszy kolor skóry od kobiet. Niestety wysokie stężenie testosteronu ma wpływ na większą aktywność gruczołów łojowych, w związku z tym Panowie mają większą tendencje do chorób łojotokowych skóry.

Najczęstsze problemy skórne jakie diagnozuje u moich klientów to: pogrubiona i zanieczyszczona skóra, rozszerzone pory, pęknięte naczynka krwionośne. Częstym problemem jest również nadmierne owłosienie na ciele (skutek androgenów) oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. Oprócz młodych mężczyzn zmagających się głównie z problemem trądziku, coraz częściej pojawiają się Panowie w przedziale wiekowym ok 30-50 lat, którzy zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia. 

Skuteczne zabiegi dla mężczyzn w salonie kosmetycznym

Oczywiście w salonie kosmetycznym Coco-Time mamy rozwiązanie na każdy problem kosmetyczny z którym Panowie się do nas zgłaszają. W terapiach skór problematycznych świetnie sprawdzają się zarówno klasyczne zabiegi takie jak:

Dzięki nim uzyskujemy efekt oczyszczenia, odświeżenia i detoksykacji skóry i  jest ona świetnie przygotowana do dalszych etapów pielęgnacji. 

W przypadku usuwania owłosienia wybieram niezawodny laser diodowy Coolite Pro, który sprawnie rozprawia się z niechcianym owłosieniem.

Natomiast z pozbyciem się niechcianego brzuszka czy boczków najlepiej sprawdza się kriolipoliza, która na stałe usuwa komórki tłuszczowe.

W salonie mam również dostęp do szerokiego wachlarza technologii stosowanych w terapiach anty-aging. Zaczynając od fali radiowej, przez terapię światłem IPL (oprócz działania na zmarszczki, jest również skuteczny w terapiach przebarwień oraz rumienia), kończąc na mezoterapii mikroigłowej. Zabiegi te są indywidualnie dobierane, a każdy z nich silnie stymuluje skórę do przebudowy, zagęszczenia i redukcji widoczności zmarszczek. 

            Męska skóra, tak jak kobieca wymaga odpowiedniej pielęgnacji, żeby na długie lata zachowała zdrowy i promienny wygląd. Mężczyzna w salonie kosmetycznym to już standard w dzisiejszych czasach.

O Autorze