Pielęgnacja domowa Salon Coco- Time

Pielęgnacja domowa

Dlaczego pielęgnacja domowa jest tak ważna? 

Pielęgnacja domowa jest nieodłącznym oraz najistotniejszym elementem w całokształcie dbania o zdrową, promienną oraz jędrną skórę. Stanowi ona 90% sukcesu, jeśli chodzi o pozyskanie upragnionego efektu.

Osobiście uważam, że gwarancją sukcesu jest współpraca Kosmetologa z Klientką. Synergistyczne działanie polegające na systematycznym korzystaniu z zabiegów gabinetowych, połączone z codzienną pielęgnacją, to jest to, na czym nam najbardziej zależy. 

Pielęgnacja a zabiegi w gabinecie

Oczywiście rozumiem, że mogłoby się zdawać, jakoby to zabiegi kosmetologiczne jako jedyne powinny być czynnikiem prowadzącym do uzyskania świetnej jakości skóry, jej gładkości, równego kolorytu, struktury etc. Jednak to właśnie one połączone z dobrze dobraną pielęgnacją, skutkują największym sukcesem.

Ważnym jest, by po wykonaniu zabiegu, który ma na celu wywołanie konkretnego procesu w skórze, takiego jak np. przebudowa, oczyszczenie czy redukcja przebarwień, aby kontynuować pielęgnację. Również w warunkach domowych przy pomocy odpowiednich kosmetyków.

Preparaty te posiadają indywidualne składy oraz konsystencję, dobierane są pod kątem danego problemu skórnego. Pozwalają na spełnienie potrzeb skóry, by wspomóc ją w pełnieniu jej biologicznych funkcji. Dodatkowo wspomagają  aktualne terapie skórne, intensyfikują ostateczne efekty przy ciągłym wspomaganiu jej kondycji na co dzień. Skóra, u której „wypracowano” swoisty balans, uzyskuje zdrowy wygląd i skutkuje pozytywnymi zmianami

Filary pielęgnacji domowej

Ważnymi kwestiami, na które zwracam uwagę przy konsultacji i zaleceniach pozabiegowych są:

  • oczyszczanie

Delikatne i skuteczne oczyszczanie jest bardzo istotnym elementem codziennej pielęgnacji.

  • łagodzenie, regeneracja, ukojenie

W przypadku zabiegów przerywających ciągłość naskórka, a także w przypadku cer wrażliwych, nadreaktywnych, w celu wyciszenia wywołanego podrażnienia

  • odżywienie, nawilżenie, działanie składnikami aktywnymi

Będące dopełnieniem pielęgnacji domowej. Kluczowe w kwestii dbania o znakomitą kondycję skóry. Także jako kolejny etap po korzystaniu z preparatów regenerująco-kojących,

  • ochrona przeciwsłoneczna 

Skóra na co dzień narażona jest na działanie środowiska zewnętrznego. To właśnie promieniowanie słoneczne jest tym najistotniejszym negatywnym czynnikiem wpływającym na stan naszej skóry. Przyspiesza jej starzenie i wywołuj przesuszenie oraz powstawanie przebarwień.

Dodatkowo fotoprotekcja jest bardzo ważna po zabiegach, bo właśnie wtedy nasza skóra jest „odsłonięta” na warunki środowiska zewnętrznego, bardziej uwrażliwiona, przez co potrzebuje jeszcze większej ochrony przed promieniowaniem UV. 

Pielęgnację domową w salonie Coco-Time Wrocław dobieram do indywidualnych potrzeb Twojej skóry!

Szeroka gama profesjonalnych kosmetyków marki Eldan, na której pracuję, pozwala mi na rozplanowanie pełnej pielęgnacji.

Zapraszam Cię serdecznie na konsultację 🙂

O Autorze