Czary mary, czyli czym jest zabieg OxyGemeo.

Jak już wiecie, co miesiąc szykujemy dla Was nową promocję na zabieg pielęgnacyjny twarzy i ciała. W związku z tym, najczęściej zadawane nam pytanie od początku grudnia brzmi: „Czym jest to OxyGemeo?” Czary mary wyjaśniamy.

O co w tym chodzi?

OxyGemeo to szybki i bezbolesny zabieg, który nie wymaga okresu rekonwalescencji. Można go wykonywać przez cały rok, i jest idealny dla osób w każdym wieku. Celem zabiegu jest zadziałanie w trzech obszarach, tzw. metoda „3w1””: złuszczenie, dotlenienie i dostarczenie składników aktywnych naszej skórze.

OxyGemeo to technologia zainspirowana gorącymi źródłami, które są niezwykle bogate w dwutlenek węgla. W przypadku urządzenia, to głowica zabiegowa wytwarza silnie skoncentrowane cząsteczki dwutlenku węgla doprowadzając tym samym do powstania efektu Bohra.

Czym jest efekt Bohra w praktyce?

W trakcie zabiegu na twarz nakładamy specjalny żel i stosujemy jednorazową kapsułkę, która podczas działania wytwarza na powierzchni skóry mikropęcherzyki zawierające dwutlenek węgla. Dzięki wibracjom głowicy, dwutlenek węgla penetruje do głębokich warstw skóry. Prowadzi to do zmniejszenia powinowactwa hemoglobiny do tlenu, który uwalnia się do tkanek powodując natychmiastowe dotlenienie skóry. I właśnie o tej efekt nam chodzi! Dotleniona skóra to młodziej wyglądająca twarz! Poprawiamy jej ujędrnienie, elastyczność, kondycję i koloryt.

Jednorazowa kapsułka zastosowana podczas zabiegu, ma również za zadanie mechaniczne oraz enzymatyczne złuszczenie martwych komórek naskórka. Głównym czynnikiem złuszczającym jest wodorowęglan sodu. Dzięki temu etapowi nasza twarz staje się bardziej wygładzona, odświeżona i promienna.

Jak już wspomniałam, zabieg ma na celu nie tylko złuszczenie i dotlenienie skóry, ale także wprowadzenie w jej głąb składników aktywnych. Podczas procedury, kosmetolog dobiera odpowiedni do potrzeb klienta żel ze składnikami aktywnymi: MeoBright lub MeoRevive.

Zestaw MeoBright zawiera w swoim składzie algi brązowe Phyllacantha fibrosa oraz ekstrakt z portulaki pospolitej. Efektem zastosowania preparatu podczas zabiegu będzie rozjaśnienie skóry, oraz poprawa jej kolorytu. Dodatkowo zadziałamy na przebarwienia, oraz redukcję zmian pozapalnych.

Zestaw MeoRevive zawiera w swoim składzie ekstrakt z algi pierzastodzielnej, algi brązowej, beta-glucan oraz wyciąg z fermentacji bakterii Lactobacillus. Zastosowanie tej opcji zabiegowej, pomoże uzyskać nam efekt intensywnego nawilżenia skóry, jej rewitalizację, wygładzenia drobnych zmarszczek oraz zagęszczenie struktury skóry.

Zachęcam Was, abyście skorzystali z naszej grudniowej oferty promocyjnej i na własnej skórze przekonali się o wszystkich pozytywnych efektach, jakie niesie za sobą zastosowanie technologii OxyGemeo. Do zobaczenia w Coco-Time.

Etapy podczas zabiegu OxyGemeo

O Autorze