Popularne rodzaje manicure

Zabiegi manicure cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ zadbane i piękne paznokcie to wizytówka każdego z nas. Na tego typu usługi decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Oddanie się w ręce profesjonalistów pozwala uzyskać na paznokciach piękny i estetyczny efekt. Salony kosmetyczne specjalizujące się w wykonywaniu manicure oferują różnego rodzaju sposoby stylizacji i pielęgnacji paznokci. Pozwala to na dobranie idealnego rozwiązania w zależności od preferencji, wymagań, płci, kondycji paznokci oraz wykorzystywanych preparatów.

Manicure – popularne rodzaje

Manicure to jedna z popularniejszych usług w salonach kosmetycznych- decyduje się na nią wiele osób marzących o pięknych paznokciach. Wśród rodzajów manicure wyróżnia się różne metody, które pozwalają na uzyskanie zadbanych i zdrowych paznokci. Do najpopularniejszych sposobów ich pielęgnacji i stylizacji zalicza się, takie rodzaje manicure jak:

– manicure tradycyjny

Jest to zabieg, który polega na wykonaniu kąpieli dłoni z wykorzystaniem pielęgnacyjnych kapsułek lub olejków. Następnie ma miejsce wycinanie skórek wokół paznokci oraz nadawanie paznokciom odpowiedniego kształtu przy zastosowaniu mini frezarek i palników. W końcowym etapie stosuje się odżywcze preparaty, takie jak kremy, maski czy eliksiry naprawcze. Są one wpasowywane w dłonie i paznokcie. Manicure tradycyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć piękne, naturalne i wypielęgnowane dłonie. Ta metoda sprawdzi się w przypadku skóry suchej i nierównej płytki paznokci. Pozwoli przywrócić im pożądany kształt oraz poprawi ogólny wygląd dłoni.

– manicure hybrydowy

Manicure hybrydowe to często wybierane rozwiązanie, które pozwala uzyskać piękne oraz mocne paznokcie. Do jego wykonania wykorzystuje się specjalną emalię hybrydową, która utwardzana jest w lampie UV. Manicure hybrydowy charakteryzuje się wysoką trwałością lakieru na paznokciach. Idealnie sprawdzi się na dłuższy wyjazd czy dla zapracowanych osób w codziennym życiu. Ten zabieg pozwala zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ może być wykonywany raz na 2-3 tygodnie.

– manicure biologiczny

Manicure biologiczny to zabieg, który polega na odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia oraz usunięciu skórek bez stosowania metalowych narzędzi. Podczas jego wykonywania wykorzystuje się preparaty pochodzenia naturalnego, takie jak zioła, peelingi oraz olejki. Z kolei do usuwania skórek stosuje się patyczki z drzewa pomarańczowego oraz pilniki kamienne. Ponadto w płytkę paznokcia i skórki wmasowuje się nawilżającą oliwkę, a samym paznokciom nadaje się blasku za pomocą odżywki. Manicure biologiczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób o słabych paznokciach, które wymagają delikatnego podejścia.

– manicure japoński

Zabieg polega na wcieraniu w odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia specjalnej glinki pochodzącej z Morza Japońskiego. Wyróżnia się ona specjalnymi właściwościami odżywczymi, które pozytywnie wpływają na kondycję i wygląd paznokci. Tego typu manicure stosowany jest w celu rekonstrukcji płytki, dlatego zalecany jest osobom z zniszczonymi paznokciami lub osłabionymi w wyniku wykonywania zabiegów stylizacyjnych.

– ciepły manicure

Wykonywanie ciepłego manicure polega na zamaczaniu paznokci oraz dłoni w specjalnych odżywkach kosmetycznych, kompozycjach olejów czy środków parafinowych. Ich efekty są wzmacnianie poprzez zastosowanie ciepła. Tego typu manicure najczęściej wykonywany jest w przypadku suchych i zniszczonych dłoni. Z tego względu jest najbardziej popularny w okresie jesienno-zimowym, kiedy dłonie często bywają w gorszym stanie.

– zimny manicure

Zimny manicure stanowi przeciwieństwo manicure na ciepło. Jego wykonanie polega na hydromasażu z wykorzystaniem kapsułek odżywczych. Dodatkowo można podczas niego zastosować różnego rodzaju zioła oraz sole morskie. Manicure na zimno największą popularnością cieszy się w okresie wiosenno-letnim.

O Autorze