Kriolipoliza – rozwiązanie na oporną tkankę tłuszczową.

Zabieg kriolipoliza cieszy się ogromną popularnością w naszym salonie. W artykule postaram się przekazać niezbędne informacje, dla osób, które wciąż zastanawiają się czy warto zastosować tę metodę aby poradzić sobie z lokalną, oporną tkanką tłuszczową.

Na czym polega zabieg?

Jest to metoda polegająca na chłodzeniu komórek tkanki tłuszczowej, w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą „kontrolowaną śmierć” (tzw. apoptoza, po około 3 dniach od zabiegu), i stopniowo są eliminowane z organizmu, za sprawą normalnych procesów metabolicznych.

Mechanizm kriolipolizy można porównać do odmrożenia I stopnia, które w tym przypadku przebiega w sposób kontrolowany. Przy udziale niskiej temperatury, lipidy, które wypełniają komórki tłuszczowe zmieniają stan ciekły na stały. Powoduje to wzrost objętości komórki, który doprowadza do jej uszkodzenia oraz zaprzestania jej procesów życiowych. Niska temperatura odpowiada również za powstanie stanu zapalnego, który jest naturalną odpowiedzią organizmu na proces chłodzenia. W trakcie tego procesu, który trwa zazwyczaj kilka tygodni i nie daje z reguły żadnych nieprzyjemnych odczuć, dochodzi do oczyszczenia organizmu z uszkodzonych, martwych komórek.

Wynikiem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Zmniejszenie obwodów ciała zauważalne jest u klientów po 2 do 4 miesięcy po zabiegu. Dla pełnego efektu zalecamy serie 3-5 zabiegów, w odstępach nie krótszych niż 4 tygodnie. Warto więc zaznaczyć, że wszyscy, którzy szykują się do sezonu bikini powinni rozpocząć przygodę z kriolipolizą na długo przed początkiem lata.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

W trakcie jednej godziny, nasze urządzenie może wykonać maksymalnie dwa przyłożenia. Przed przyłożeniem głowicy, na miejsce zabiegowe nakładana jest mata antyodmrożeniowa. Mechanizm działania polega na zassaniu skóry wraz z tkanką tłuszczową w głąb głowicy. Zassana tkanka tłuszczowa zostaje poddana chłodzeniu przez 6o min (w zależności od ilości tkanki tłuszczowej urządzenie chłodzi do temperatury 2 do -5 °C). W tym czasie ważne jest utrzymanie stabilnej pozycji przez klienta (większość z Was relaksuje się, czyta książkę, czy słucha muzyki).

Po zabiegu nie należy brać gorącego prysznica/ kąpieli oraz spożywać gorących napoi. Nie należy również łączyć zabiegu kriolipolizy z innymi metodami stymulacji zimnem.

Metoda ta jest w pełni bezpieczna. Przed przystąpieniem do zabiegu, kosmetolog zawsze przeprowadza dokładny wywiad, w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Odczucia towarzyszące zabiegowi mogą być różne w zależności od klienta. W trakcie zabiegu możliwe jest odczuwanie chłodu i miejscowe drętwienie skóry, utrzymujące się nawet do 3 dni po zabiegu. W przypadku przyłożeń na brzuch, możliwe jest wystąpienie niewielkiego dyskomfortu, który powinien zniknąć w ciągu 1-2 dni. Dodatkowo, możliwe reakcje po zabiegu to: zasinienie oraz zaczerwienienie skóry, siniaki, wybroczyny, tkliwość skóry, czasowe zaburzenie czucia. Nie należy się jednak zbytnio przejmować, ewentualnie objawy nie utrzymują się długo na skórze.  

Dla kogo jest zabieg kriolipolizy?

To metoda dla wszystkich osób, którym marzy się redukcja tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w problematycznych częściach ciała. Zabiegu kriolipoliza nie wykonuje się jednak na dużych powierzchniach. Jest on idealny do walki z tzw. oporną tkanką tłuszczową – najczęściej w okolicach ud, brzucha, boczków, ramion i pleców. Jeżeli pomimo ćwiczeń i diety wciąż masz problem z pozbyciem się „brzuszka” czy „boczków”, ta metoda jest idealna właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy do Coco – Time na bezpłatną konsultacje!

O Autorze