Peeling węglowy 'Black Doll’, oczyszczenie i regeneracja dla skóry.

Jeżeli wciąż poszukujesz odpowiedniego zabiegu dla Twojej skóry, a masz problemy z zanieczyszczoną cerą, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się jak laserowy peeling węglowy może Ci pomóc.

Zabieg o którym dziś opowiemy to laserowy peeling węglowy – Black Doll. Jest to zabieg odpowiedni dla wszystkich, którzy dostrzegają u siebie problem nadmiernego wydzielania sebum, rozszerzone pory skórne, trądzik, drobne stany zapalne. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest również ziemista i szorstka cera.

Na czym polega zabieg peeling węglowy?

W trakcie tej procedury wykorzystujemy wysokoenergetyczny laser Nd:YAG Q-Switch. Podczas zabiegu obszar skóry na którym pracujemy, zostaje pokryty specjalną, koloidalną zawiesiną węgla. Drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia oraz pory i absorbują energię wiązki laserowej. Efektem tego jest oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu, stymulacja produkcji kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych oraz stymulacja komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum.

Co po zabiegu?

Zabiegi laserowe mogą kojarzyć się z bolesnością. Zaznaczamy więc, że peeling węglowy nie jest zabiegiem bolesnym i nie wymaga znieczulenia. Odczucie podczas zabiegu to delikatne uszczypnięcia skóry, wyczuwalne w zależności od indywidualnych predyspozycji. Po zabiegu skóra jest zazwyczaj lekko zaczerwieniona, można też odczuwać jej lekkie napięcie i opuchnięcie. Po około 3 dniach od zabiegu może pojawić się delikatne złuszczanie, wyczuwalne przy dotyku skóry. Bezpośrednio po zabiegu warto zrezygnować z nakładania makijażu (w razie konieczności lepiej zastosować sypki puder).

Peeling węglowy można wykonywać z powodzeniem przez cały rok. Warto jednak zaznaczyć, że minimum 3 tygodnie przed i po zabiegu nie wolno opalać skóry. Należy natomiast dokładnie ją nawilżać (kremy rekomendowane przez kosmetologa aplikujemy minimum 2 razy w ciągu dnia) oraz stosować kremy z ochronnym filtrem UV. W przypadku stosowania kremu z filtrem UV należy zwrócić uwagę na konieczność jego aplikacji kilka razy w ciągu dnia. Ważne, żeby to była zdecydowanie grubsza warstwa niż w przypadku zwykłego kremu pielęgnacyjnego. Po zabiegu nie należy stosować kosmetyków na bazie alkoholu. Kilka dni od zabiegu nie należy korzystać z sauny, gorących kąpieli i basenu. Dodatkowo na minimum dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować zabiegów złuszczających takich jak peelingi chemiczne czy mechaniczne.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, również peeling węglowy posiada przeciwwskazania do jego zastosowania. Zaliczamy do nich: ciążę i okres laktacji, choroby nowotworowe, cukrzycę, zmiany wirusowe, grzybicze i bakteryjne w miejscu wykonywania zabiegu, epilepsję, zastosowanie samoopalacza lub opalenizna na skórze, ekstrakcję zęba w ostatnich 4 tygodniach. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na przyjmowane leki, szczególnie antybiotyki oraz zioła światłouczulające (nagietek, dziurawiec, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe odchudzające). Zabieg możemy wykonać po upływie 3 tygodni od zaprzestania stosowania (lub dłużej np. przy stosowaniu antybiotyków dermatologicznych jak Tetracyklina czy Roaccutane, przerwa pomiędzy ostatnią dawką a zabiegiem to 6 miesięcy). Jeżeli stosujesz krem z retinolem należy go odstawić na miesiąc przed zabiegiem.

Peeling węglowy Black Doll warto wykonać w serii. Regularne stosowanie tej metody pielęgnacji skóry w znaczący sposób wpłynie na podtrzymanie i spotęgowanie efektów zabiegowych. Zalecamy serię 6 zabiegów. Pomiędzy zabiegami należy zachować 3 tygodnie odstępu.

Jeżeli zabieg Cię zaciekawił i chcesz spróbować tej formy pielęgnacji skóry, zapraszamy do naszego salonu. Podczas wizyty z chęcią odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania, rozwiejemy wszelkie wątpliwości i zadbamy o Twoje najlepsze efekty. Do zobaczenia.

O Autorze