Na czym polega zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Mikrodermabrazja to nieinwazyjny zabieg przeznaczony dla osób w każdym wieku. Pozwoli pozbyć się płytkich zmarszczek i drobnych niedoskonałości skóry, będzie skuteczny w niwelowaniu zmian po trądziku. Warto przeprowadzać go regularnie – nawet wówczas, gdy nie mamy znaczących problemów skórnych. Dzięki mikrodermabrazji diamentowej możliwe jest zachowanie świeżego wyglądu i podtrzymanie elastyczności skóry na dłużej.

Na czym polega zabieg?

Mikrodermabrazja to zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Polega na mechanicznym złuszczaniu skóry na zasadzie peelingu. Złuszczanie jest delikatne i następuje stopniowo, przy użyciu specjalnego narzędzia wyposażonego w ścierającą skórę głowicę diamentową. Bardzo istotne jest, aby przed zabiegiem mikrodermabrazji skóra została odpowiednio przygotowana. Należy zmyć makijaż oraz pozbyć się z jej powierzchni nadmiaru sebum. Przed przystąpieniem do zabiegu, wykonuje się również peeling enzymatyczny i dezynfekcję. Aby efekty mikrodermabrazji były w pełni widoczne, konieczne jest głębokie zregenerowanie skóry po zabiegu. Już w salonie zostaje nałożona na skórę odpowiednia maska. Pożądane jest też stosowanie odpowiednich preparatów regenerujących, kremów odżywczych i nawilżających przez kilka tygodni po zabiegu.

Jakie efekty daje mikrodermabrazja?

Czego należy spodziewać się po wykonaniu mikrodermabrazji? Jak będzie wyglądała nasza skóra? Czy efektów można oczekiwać już po pierwszym zabiegu? Tutaj opinie są zgodne – nie należy oczekiwać efektu „wow” już po pierwszym zabiegu wtedy, gdy mamy duże problemy skórne. Mikrodermabrazja diamentowa musi być powtórzona kilka razy (w stosownych odstępach czasu) aby można było zauważyć spłycenie drobnych zmarszczek lub zmniejszenie ich widoczności. Jeśli jednak nasza skóra nie jest tak wymagająca, już po pojedynczym zabiegu dostrzeżemy pewne zmiany. Po pierwsze, martwy naskórek zostanie „starty”. Dzięki temu, nasza twarz staje się oczyszczona i jaśniejsza, a także pozbawiona drobnych przebarwień. Skóra wyda się bardziej świeża, a pory odblokowane. Dodatkowo, osoby opisujące swoje wrażenia „przed i po“ twierdzą, że skóra po mikrodermabrazji uzyskuje ciekawy, zdrowy kolor, łatwiej wchłania kosmetyki odżywcze, a także zwiększa się jej elastyczność.

Czy mikrodermabrazja diamentowa jest bezpieczna?

Głębokość mikrodermabrazji, a co za tym idzie, bezpieczeństwo jej wykonywania, jest ściśle kontrolowane przez osobę wykonującą peeling. Dlatego istotne jest, aby poddać się zabiegowi w gabinecie, w którym pracują osoby z doświadczeniem i które mają dobre opinie w sieci. Zadbaliśmy o to, aby w naszym salonie sprawnie funkcjonował zespół kompetentnych specjalistów wykonujących mikrodermambrazję zgodnie ze sztuką. Zabieg nie wywołuje u klientów żadnych dolegliwości w postaci bólu, czy krwawienia. Skóra nie pozostaje rozdrażniona i nie należy obawiać się powstawania blizn po zabiegu. Zapraszamy do naszego gabinetu Coco-Time, który mieści się w mieście Wrocław.

Przeciwwskazania

Bez obaw po mikrodermabrazję mogą sięgać kobiety w ciąży. Jeśli jednak mamy stany zapalne skóry, zwłaszcza jeśli towarzyszy im przerwanie ciągłości naskórka, należy zaczekać do całkowitego zagojenia się ran zanim sięgniemy po ten zabieg. Konieczne jest także wstrzymanie się od przeprowadzenia mikrodermabrazji diamentowej, gdy cierpimy na raka skóry, mamy bliznowce lub gdy cierpimy na łuszczycę. Również wszelkie zakażenia bakteryjne lub wirusowe eliminują nas czasowo z możliwości wykonania mikrodermabrazji.

O Autorze