Liposukcja ultradźwiękowa

Mikromasaż tkanki tłuszczowej – efekty liposukcji ultradźwiękowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej oraz mało estetyczny cellulit jest często źródłem poważnych kompleksów. Niełatwo się pozbyć tych niewątpliwych mankamentów urody. Nawet intensywne ćwiczenia oraz wzmożona aktywność fizyczna czasami nie przynoszą oczekiwanych efektów. Na szczęście są skuteczne sposoby wymodelowania sylwetki. Z pomocą przychodzi liposukcja ultradźwiękowa, niezwykle efektywny zabieg, dzięki któremu można szybko i skutecznie pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Ultradźwięki i ich wpływ na tkankę tłuszczową

Liposukcja ultradźwiękowa to aktualnie jeden z najskuteczniejszych sposobów modelowania sylwetki. Ultradźwięki o określonej mocy intensywnie oddziałują na tkankę tłuszczową zgromadzoną pod skórą. Jest ona wprawiana w mikrodrgania i mechanicznie rozbijana, a następnie w wyniku fizjologicznych procesów metabolicznych zachodzących w organizmie człowieka, wydalana za pośrednictwem układu limfatycznego. Liposukcja ultradźwiękowa to zatem rodzaj mikromasażu, który nie tylko pobudza krążenie, ale także zapewnia efekt termiczny znacząco przyspieszający metabolizm i usuwanie tkanki tłuszczowej oraz mało estetycznej skórki pomarańczowej. Zabiegi na ciało wykorzystujące fale akustyczne nie tylko pomagają efektywnie pozbyć się tych problemów, ale także zdecydowanie wpływają na wygląd skóry, która staje się bardziej jędrna, wygładzona i elastyczna.

Efekty zastosowania ultradźwięków

Fale akustyczne wykorzystywane podczas zabiegu liposukcji ultradźwiękowej wyraźnie wpływają na tkankę tłuszczową zgromadzoną pod skórą. Stymulują jej strukturę i pobudzają procesy przemiany materii, przyspieszając w ten sposób usuwanie zbędnych produktów metabolizmu nagromadzonych wokół komórek. Mikromasaż falami akustycznymi znacznie redukuje objętość tkanki tłuszczowej i efektywnie likwiduje jej skupiska, które odpowiadają za powstawanie skórki pomarańczowej. Liposukcja ultradźwiękowa pozytywnie wpływa także na kondycję i wygląd skóry, ale przede wszystkim pomaga pięknie wymodelować sylwetkę.

Ile zabiegom liposukcji ultradźwiękowej należy się poddać, aby uzyskać oczekiwane rezultaty

Aby liposukcja ultradźwiękowa przyniosła optymalne efekty, powinna być zastosowana seria zabiegów. Jak często? Zwykle są one powtarzane w odstępach tygodniowych. W zależności od predyspozycji klienta, kosmetolog może podjąć decyzję o zwiększeniu ich częstotliwości. Oczywiście ostateczna liczba, będzie uzależniona od oczekiwań osoby decydującej się na liposukcję, a przede wszystkim od stopnia nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Najczęściej wykonuje się od 5 do 10 zabiegów, a czas ich trwania waha się od 20 do 90 minut.

Gdzie wykonać zabieg liposukcji ultradźwiękowej

Decydując się na mikromasaż tkanki tłuszczowej warto wybrać sprawdzony salon kosmetologii, specjalizujący się w tego rodzaju zabiegach. Koniecznie należy też poznać opinie klientów, którzy już korzystali z usług placówki. Będą one pomocne w ostatecznym wyborze miejsca, gdzie poddamy się zabiegowi. Wrocław, to miasto w którym znajduje się wiele renomowanych klinik i tam na pewno znajdziemy specjalistów, na co dzień stosujących liposukcję ultradźwiękową do modelowania sylwetki. Zapraszamy do Coco Time!

O Autorze